I Wiosenny Tydzień dla Zdrowia

W dniach 24 – 28 kwietnia 2023 cała społeczność szkolna uczestniczyła w I Wiosennym Tygodniu dla Zdrowia.

Każdego dnia organizowana była inna aktywność związana z promocją zdrowia i aktywnego stylu życia:

PONIEDZIAŁEK:

Wszystkie klasy pod okiem wychowawców samodzielnie przygotowały ZDROWE ŚNIADANIA 🥝🍎🍏🍌🥬🍅🥒🌶
Dania i koktajle były pomysłowe i pełne kolorów, a ich zapachy unosiły się po całej szkole. Po oficjalnej prezentacji wszystko zniknęło w mgnieniu oka. 😋 Tak oto uczciliśmy Europejski Dzień Śniadania obchodzony właśnie 24 kwietnia.

WTOREK:

Dzień promocji aktywności fizycznej, gdzie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielką wychowania fizycznego p. Żanetą Zdanowską wspólnie wykonywali ćwiczenia taneczne do muzyki, czyli potocznie zwany AEROBIK. 

ŚRODA:

Tego dnia odbył się przegląd reklam promujących zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia.💪
Każda klasa przedstawiła krótkie scenki, które miały na celu uświadomienie Nam ważności zdrowej i zbilansowanej diety, dbałości o higienę oraz regularnej aktywności ruchowej w ciągu dnia.

CZWARTEK:

Tutaj ponownie wydarzył się warzywno – owocowy zawrót głowy. 🤗
Uczniowie wszystkich klas przygotowali przepyszne i zdrowe przekąski z warzyw i owoców. 🫐🍎🍏🍓🍌🍇🍅🍉🥝🥕🥒🫑

PIĄTEK:

Wiosenny tydzień zakończyliśmy wymianą „FIT” przepisów kulinarnych, Z przyniesionych przez uczniów dietetycznych przepisów najmłodszy reprezentant Naszej szkoły Piotruś losowo wybrał 3 zwycięzców, którzy otrzymali vochery na dużą pizzę w miejscowej pizzerri.
Wygrane trafiły do:
✅️ Lena Pietrzak
✅️ Aleksandra Górecka
✅️ Hanna Olejniczak
 
Ponadto klasy wraz z wychowawcami udały się na spacery po leśnych ścieżkach, co podobnie jak cały tydzień jeszcze bardziej zintegrowało uczniów, a to właśnie obok promocji zdrowia i ważności zbilansowanej diety i aktywności ruchowej dnia codziennego jest  jednym z głównych celów organizacji I Wiosennego Tygodnia dla Zdrowia.
Print Friendly, PDF & Email