I angielski tydzień w naszej szkole

Angielski tydzień w Szkole Podstawowej w Jeleniu

 

  • DZIEŃ I

Z pewnością nie każdy wie, że w dzisiejszych czasach językiem angielskim posługuje się ok. 2 miliardy ludzi na całym świecie. Chcąc przybliżyć jego piękno postanowiliśmy zorganizować pierwszy w historii naszej szkoły angielski tydzień.

Event o charakterze prelekcji miał na celu przede wszystkim uczczenie historii i bogactwa anglojęzycznej kultury, popularyzację nauki języka angielskiego oraz pokazanie, jak język angielski staje się spoiwem łączącym kultury i narody. Mieliśmy okazję poznać rodzinę królewską, ważnych Anglików, symbole Wielkiej Brytanii, miejsca warte odwiedzenia, kuchnię brytyjską, a także ciekawostki z życia Brytyjczyków.

Tę nietypową lekcję zakończyliśmy koncertem w wykonaniu chętnych uczniów z klas II, III,IV i V.

Na wszystkich uczniów, nauczycieli i gości czekała również SURPRISE w iście angielskim stylu – niczym herbatka u królowej Elżbiety

Bardzo dziękujemy za przybycie rodzicom, dziadkom oraz radnemu Panu Pawłowi Sztylerowi.

 

  • DZIEŃ II

Dzisiaj rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wielka Brytania w moich oczach”, a nagrody wręczono na apelu zorganizowanym z okazji zakończenia Angielskiego Tygodnia.

Laureaci:

Antek Schulz

Staś Belczewski

Hania Olejniczak

Wyróżnienia:

Martynka Urbaniak

Damian Romanowski.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Prace konkursowe oczywiście pięknie zdobią szkolny korytarz.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się   ANGIELSKA FOTOBUDKA , w której wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zrobić sobie zabawne zdjęcie. Ale to była frajda!

 

  • DZIEŃ III

Na zakończenie angielskiego tygodnia wszystkie klasy wraz z wychowawczyniami mogły wziąć udział w Quizie z wiedzy na temat języka angielskiego, który był podsumowaniem naszego tygodnia. Uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą, za co należą się Im wielkie brawa.

Miłym akcentem było szukanie na szkolnym boisku niespodzianki, którą przygotował Easter Bunny.

To był czas pełen wrażeń i emocji, a organizatorką całego przedsięwzięcia była Pani Kasia Jaskusik-Górecka.

Więcej zdjęć i filmików z angielskiego tygodnia możecie zobaczyć na naszym profilu na Facebooku, za co dziękujemy Pani Żanecie Zdanowskiej.  -> https://www.facebook.com/spjelen 

Print Friendly, PDF & Email